מדרכי_בזלת_האמר
ריצוף אבן חסכוני לגינות מטופחות
אוגוסט 14, 2017
בריכות נוי לגינה
אוגוסט 14, 2017
חלוקי רוז

גרנוליט היא תערובת אבנים קטנות ובטון, אותה יוצקים על משטחי כניסה ושבילים. האבנים המרכיבות את הגרנוליט הן אבנים טבעיות, שנוצרו במשך שנים רבות באזורי נחלים ומקווי מים. את האבנים הללו, שהן שברי סלעים וחלוקי נחל קטנים אוספים ומממיינים, בהתאם לגודלן. הן מעורבבות עם תערובת בטון המורכבת ממלט וחול שאותה יוצקים על פני השטח. לאחר התייבשות הציפוי מלטשים את השכבה העליונה וכך נחשף מרקם האבנים הדקורטיבי.

תערובת האבנים הקטנות והטבעיות עמידה לפגעי מזג אוויר, מנצלת את פני השטח באופן החוסך שימוש מרובה במי השקייה, ומהווה אלמנט דקורטיבי מרהיב לעין.

מדוע בוחרים בגרנוליט לעיצוב חוץ?

●מראה דקורטיבי – אבני הגרנוליט ניתן לברור לפי צבען וגודלן, ובאמצעותן לבנות משטחים המעוצבים להפליא עם דוגמאות גיאומטריות, תמונות ופסיפסים.

●גודל המשטח – גרנוליט אינו פלטה או תבנית מוגבלת בגודל אלא תערובת סמיכה שאותה יוצקים בשטח הגן ובאמצעותה ניתן לחפות חצרות, שבילים, ומשטחים גדולים. עם זה, שבילי גרנוליט ארוכים יש לחרוץ  בשל תכונת ההתרחבות של הבטון.
●תחזוקה – משטחי גרנוליט בגינות פרטיות ובגנים הם עמידים ביותר ואינם דורשים תחזוקה מרובה. בשטחים ציבוריים שבהם משטח האבנים משמש למעבר הולכי רגל ורכבים נדרשת תחזוקה מדי כמה שנים.
●חיסכון – גרנוליט מאפשר לכסות שטחי גינון באופן דקורטיבי ועל ידי כך לחסוך בשימוש במים.
●מחיר – אבני גרנוליט נמכרות בכמויות של עשרות קילוגרמים ועד טונות, במחירים נמוכים יחסית.

כיצד מכינים גרנוליט?

האבנים המרכיבות את תערובת הגרנוליט הן חלוקי נחל קטנטנים, שגודלם נאמד במילימטרים. מאחר שהאבנים טבעיות, הן אינן זהות בגודלן ובמרקמן. את הגוונים של חלוקי הנחל והסלעים הקטנים מעניקים המינרלים שמהם מורכבות האבנים. טווח הגוונים גדול, החל מצבעים בהירים לצבעוניים ועד לאבני גרנוליט שחורות. אם כי מחירן זול למדי, ישנם סוגים נדירים יותר שעלותם גבוהה יחסית.
האבנים נמכרות על פי גוון, גודל או כתערובת שאינה ממוינת. נדרשת כמות גדולה של אבנים לכיסוי שטחי חצר או גינה ולכן הן לרוב נמכרות בשקי ענק. החלוקים הקטנטנים מעורבבים עם תערובת בטון סמיכה, אותה יוצקים על פני שטח מוגדר מראש. לאחר עיבוד והחלקה, פני המשטח כמעט חלקים אך גרגריים.

גרנוליט לעיצוב גינות

גרנוליט מתאים לכל סגנון עיצוב גינה, אבל הוא חומר גלם מועדף בשטחי גן ובגינות שאותם מעוניינים לעצב תוך חיסכון במים. בגינות אלו, במקום משטחי מדשאה או צמחייה שאותם יש להשקות ולטפח באופן שוטף, מותקנים משטחי גרנוליט מעוצבים, המשתלבים בצמחייה ומשמשים כאלמנט עיצוב גינה דומיננטי ומסוגנן. גרנוליט מתאים לגנים שבהם מתקיימת תנועה רבה בשבילי הליכה או בכיכרות למנוחה.
קיים היצע גדול של אבני נחל קטנות, המאפשר טווח גדול של גוונים שמהם ניתן ליצור משטחי גרניט כמעט בכל צורה וגוון, אם שבילים בגוון אחיד, רחבת גרנוליט עם עיצובים גיאומטריים, מבנים מעוטרים בפסיפסי צבע ועוד.

שילוב גרנוליט בגינת אבן

גרנוליט מתאים לגינות אבן בשל המרקם הנייטרלי שלו, המשתלב הן בסביבת צמחייה והן בנוף גינה המעוצב עם אבנים מסותתות או סלעים פראיים. הוא משתלב במגוון אפשרויות עם עיצובי אבן,  לדוגמה, ריצפת גרנוליט מעוצבת מסביב לאלמנט אבן כגון כד או מזרקה, ספסל מאבני גרנוליט בהירות בפינת הגינה או עיצוב גינה זעירה עם משטח גרנוליט המוקף בצמחייה ובפסלי אבן. עיצובי גרנוליט משתלבים בגינות מים ואבן כשבילים ומעקות נמוכים של בריכות גינה, מקיפים מפלי מים מאבנים טבעיות, וממסגרים באלגנטיות מזרקות ומתקני מים מאבן.
התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?