אבני_מדרך,ריצוף_וחיפוי
אבן טבעית לריצוף חוץ במראה כפרי
פברואר 6, 2018
גינת זן יפנית
עיצוב גינות בסגנון יפני | גינות זן
אפריל 9, 2018
גינת פטיו

סגנון העיצוב המודרני של הבית והגן, שכולל המשכיות של חלל פנים הבית עם החוץ יצר טרנדים חדשים לעיצוב מרפסת חוץ, שבשל מיקומה משמשת כאזור המקשר בין הבית לבין הגינה הפרטית. קיים מגוון רב של אפשרויות טרנדיות לריצוף חוץ אבן למרפסת, בהתאם לסגנון העיצוב ולטעם האישי וישנן אפשרויות ריצוף מגוונות שמאפשרות לשלב אלמנטים מהסביבה, כאשר ריצוף חוץ אבן טבעית במגוון סגנונות יכול להחליף באופן אלגנטי את מקומם של הדקים ומשטחי החיפוי האחידים. מה כדאי לדעת על בחירת ריצוף אבן לגינה טרנדית:

אבנים פראיות ומעובדות לריצוף מרפסת גינה

לאבנים טבעיות יתרונות רבים בעיצוב חוץ, ביניהם העמידות של האבנים בתנאי מזג אוויר קשים. אין צורך בטיפול אינטנסיבי לריצוף האבן, האבנים נשמרות לשנים רבות, אינן מתבלות ומושפעות באופן מינימלי מתנאים סביבתיים. הן מתאימות להפליא לריצוף אזור פתוח ומשתלבות עם ריהוט חוץ במגוון סגנונות.

השוני בשני סוגי האבן מאפשר לבחור במגוון גדול של עיצובי חוץ כאשר לכל סוג עיבוד אבן יתרון ייחודי לתכנון הריצוף – לאבנים מעובדות מראה אחיד יותר שמאפשר ליצור ריצוף גיאומטרי של המרפסת וסביבת הגינה, בעוד לאבנים פראיות יתרון בעיצוב המשכיות טבעית בין חלל הבית לבין הגינה.

התאמתו של ריצוף חוץ אבן למרפסת הגינה

ריצוף חוץ מאבן של מרפסת גינה ייחודי ושונה בכמה אספקטים מריצוף מרפסת דירה (שאינה מובילה לשטח פתוח) או מפטיו סגור. מקומות אלה אינם משמשים למעבר תכוף וממוקמים בסביבה ממוזגת שמאפשרת לשמר סוגי ריצוף פגיעים לזמן רב יותר. לדוגמה, אפשר לבחור בריצוף טרנדי של אריחים צבועים או באבנים מעובדות כתוספת דקורטיבית לעיצוב הכללי.

לעומת זה, לריצוף מרפסת גינה מתאימה במיוחד אבן טבעית ברמות שונות של עיבוד. אבנים אלו שעמידות יותר לתנאי אקלים משמשות הן למדרך והן לדקורציה, והן כוללות אבנים פראיות (כגון ג’מעין), אבנים חתוכות ומעובדות (כגון צפחה או סנדסטון), ואבנים טבעיות בחיתוכים ועיצובים מגוונים.

איך לבחור בטרנד ריצוף חוץ אבן טבעית המתאים למרפסת?

בבחירת סוג ריצוף חוץ אבן לגינה יש לשקול כמה נקודות חשובות:

  • מטרת ריצוף המרפסת – האם מטרת הריצוף היא פרקטית בלבד, כגון חיפוי ומדרך, או שיש לשים דגש על הדקורטיביות בבחירת אבני הריצוף למרפסת?
  • תכונות אבני המרצפת והמדרך – אומנם אבנים טבעיות עמידות מאוד, אך ישנן אבנים המתאימות יותר לסביבה יבשה וחמה ואחרות מתאימות יותר לסביבה לחה. כדי לשמור על המראה המעוצב שלהן כדאי לבחור באבני הריצוף בהתאם לחשיפתן לתנאי הסביבה.
  • בחירת גוון הריצוף – אבנים טבעיות ומעובדות קיימות בטווח גוונים גדול, החל בגוונים בהירים של אבן ירושלמית ועד לאבן הכהה של אבן בזלת. אפשר לרצף את האבנים הטבעיות הבהירות או הכהות בהתאמה לעיצוב הסביבה או לשלב בריצוף אבנים בהירות וכהות.
  • גודל פריטי ריצוף החוץ – לבחירה בין אבנים גדולות ובין אבנים קטנות יש חשיבות מבחינת האפקט הדקורטיבי. גם כאן, אפשר לשלב כמה גדלים של אבנים.
  • משקל אבני הריצוף – אומנם אפשר להתקין ריצוף למרפסת חוץ באמצעות הנחת אבנים בלבד, אך יש לזכור שהצבת אבני ריצוף ללא תשתית מתאימה יכולה לגרום לשקיעתן.
  • מרווחים בין האבנים – ריצוף חוץ מאבנים טבעיות המותקנות ללא מרווחים מספק מראה רציף לשטח ומאפשרת מדרך אחיד. עם זה, מיקומה של המרפסת כחלק החיצוני של הבית מאפשר לבחור עבורה ריצוף אטרקטיבי מאבנים טבעיות עם צמחייה המשתלבת במרווחים הטבעיים שבין האבנים.
התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?