10 הצעות לעיצוב גינות עם אבנים טבעיות

חלוקי נחל
נוף טבעי בגינה עם חלוקי נחל
דצמבר 11, 2017
חלוקי נחל
איך לטפל באבנים טבעיות לגינה
ינואר 7, 2018
חלוקי נחל

אבנים טבעיות הן תוספת מקסימה לכל סגנון עיצוב דקורטיבי של גינה. הן משתלבות בנוף הכולל צמחייה, ריצוף, אלמנטים של מים ותאורה ועוד. הן מחומרי הגלם החסכוניים והאטרקטיביים ביותר לעיצוב גינות, עלותן נמוכה יחסית וברוב המקרים נדרש טיפול מזערי בלבד לשמירה על המראה הדקורטיבי שלהן.

אלמנטים דקורטיביים מאבנים טבעיות כוללים אבנים לא מעובדות, בצורת הטבעית, ואבנים טבעיות שעובדו לשלל חפצי נוי לגינות ולגנים. כיצד לשלב אבנים טבעיות בעיצוב גינות? עשר הצעות דקורטיביות:

שביל מעוצב עם חלוקי נחל

חלוקי נחל אינם מתאימים בדרך כלל למדרך, אבל הם תוספת דקורטיבית ומעניינת לשבילים. את חלוקי הנחל אפשר לפזר בין אבני המדרך, למלא את המרווחים בין מרצפות בחלוקי נחל קטנים, או לשלב אותם לאורך שולי השביל.

טרסות ומסלעות מאבנים טבעיות

יצירת מדרגות סלעים בגינה מגוונת ומשנה לחלוטין את הנוף. בטרסות ומסלעות אפשר לשלב שיחים, פרחים ודשא וצמחייה מגוונת. אפשר לחסוך במים באמצעות שימוש במערכת טפטפות או בחירה בצמחייה שאינה דורשת השקייה מרובה.

פסיפסים

פסיפסים אפשר להרכיב מאבנים, חצץ וחלוקי נחל צבעוניים במגוון צורות וסגנונות. כדי לשמור על העיצוב הקבוע של העיטור משקעים את האבנים בבטון וכך יוצרים פסיפס מרהיב. באופן הזה אפשר לעצב צורות אבסטרקטיות וגיאומטריות או נושאים שונים, ולעטר באופן מושך עין כיכרות קטנות ושבילי גינה.

עציצים וכדים

עציצים וכדים מאבן מעוצבים כבר שנים רבות במגוון סגנונות ובטקסטורות שונות. הם אחידים, צבעוניים, מבריקים, ומעוטרים ובכל הגדלים, החל בעציצי אבן קטנטנים שמעטרים אזורי גינה שונים וכלה בעציצים המכילי עצים גדולים. הם משמשים רקע נפלא לסוגי צמחייה מגוונים.

קערות חרס ואבן

בעיצובן המקורי קערות שימשו ככלי בית. כיום הן אלמנט דקורטיבי שמעניק מראה ייחודי לגינה. קערות מתאימות במיוחד לשתילת מטפסים, פרחים חד-שנתיים וקקטוסים. וכמו כן אפשר לשלב בהן מזרקות מים מקסימות.

אדניות

אדניות אבן מתאימות לשתילת מגוון פרחים חד-שנתיים. אפשר למקם אותן במקומות שונים בגינה. בגינה קטנה אפשר לשלב אדנית פרחים לכל היקפה.

בריכה או מפל עם סלעים

לבניית בריכה או מפל גינה מסלעים נדרשת בדרך כלל עבודה מקצועית הכוללת את התקנת הבריכה ומערכות התמיכה (חשמל וסירקולציה) אך התוצאה מרהיבה, במיוחד אם משלבים בבריכת האבן דגים או אלמנטים של צמחיית מים או גדה, וכאשר מתאפשר, גם תאורה תת-מימית.

ספסלים

ספסל מאבנים טבעיות נוח מאוד להתקנה, מכיוון שאפשר להניח את האבנים ללא צורך בהדבקה או בהתקנה נוספת. ספסלי אבן כבדים ומסיביים יותר מרהיטי גינה מעץ או מפלסטיק אך הם מוסיפים אווירה נפלאה לפינות החמד בגינה.

פסלים

פסלים הם תוספת מרשימה לעיצוב מסוגנן של הגינה. אפשר לעצב את השטח במגוון סוגי פסלים, החל בפסלי אבן בסגנון קלאסי ועד לעיצוב מודרני ואבסטרקטי. אפשר לשלב את הפסלים בתפאורת הגינה או להדגיש את ייחוד הפסל באמצעות אבנים קטנות, חלוקי נחל, אלמנטים של מים, צמחייה ועוד.

פינות ישיבה

ישנן דרכים רבות לעצב משטח לפינת ישיבה, החל בשימוש בגרנוליט (אבנים קטנות מעורבבות עם מלט), ועד לרצפות גרניט מלוטשות. רצוי לבחור את סוג האבנים ואת התקנתן בהתאם לאופי פינת הישיבה ותכונותיה. אפשר לבחור מראש בין משטח ישיבה מחוספס או חלק, באבנים פראיות או מעובדות ולעצב פינת ישיבה מקסימה מאבנים טבעיות בהתאם לסגנון האישי.

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?