עיצוב גינה בסגנון אנגלי | גינות אבן אנגליות קלאסיות

פורפידו מיקס חום, גינה טוסקנית
עיצוב גינה בסגנון טוסקני
אפריל 9, 2018
סנדסטון_צהובה_פראית
עיצוב גינה בסגנון ים – תיכוני | גינה ארצישראלית
מאי 10, 2018

אנגליה.. כמה יפה, אלגנטית ומהודרת היא. לא בכדי הפכו הגינות האנגליות לסמל של המעמד הגבוה. הן מאופיינות בתכנון מוקפד וחשיבה יצירתית; שילוב של אלמנטים טבעיים עם אלמנטים מהונדסים – הרמוניה שלמה, שיוצרת גינה מסודרת, פרקטית ומרשימה.
בטח לא ידעתם, אבל אנגליה היא בין המקומות היחידים בעולם שמקיימת תחרויות יופי לגינות וגננים!

מאפייני הגינה האנגלית

כאשר תתקלו בגינה אנגלית כנראה שלא תתבלבלו; היא מכילה שילוב נפלא בין צמחיה לסלע, הנדסה, סדר ומרחב. בעצם, כל מה שהיינו מצפים מגינה אנגלית להכיל, על מנת לספק את הסטנדרט הגבוה והקלאסי של התרבות האנגלית, מזה מאות שנים.

גינה אנגלית צריכה להראות כמו ג’נטלמן אנגלי אלגנטי; מטופחת, מגולחת למשעי, מסודרת ונעימה. הקונטרסט של החומרים המאפיינים את עיצוב הגינה האנגלי, יוצר חיבור  טבעי בניהם, בדיוק כשם שקורה בטבע. אם חשקה נפשכם בעיצוב גינה בסגנון אנגלי – יש כמה מאפיינים חשובים שכדאי שתדעו, שיכולים לסייע לכם בתכנון וביישום:

נימוסים לפני הכל

הגינה האנגלית מתוכננת עד הפרטים הקטנים; תוך התחשבות בשטח הגינה, מחלקים אותה לצורות גאומטריות ולאזורים ברורים. אם נכנס פנימה, ונתמקד בכל אחד מהאזורים הללו בפרטנות, נראה כי הם יוצרים חוויות שונות אחת מאחרת; הגיוון תורם לתחושת ההנאה בגן, ומזמין את הפוסע בו להישאר. הרעיון הכללי שמסתתר מהאחורי עיצוב גינות בסגנון אנגלי – הוא תרבות עתיקת יומין. כדמות הנימוס האנגלי, כך גם הגינה: מאופקת, מסודרת; לא תמצאו בה צמחייה מתפרעת.

מבנים מהונדסים

את חלוקת השטחים ניתן לקבל בעזרת אבנים עתיקות שעליהם צמח אזוב, או צמח מטפס; אפשרות נוספת היא שילוב גדר חיה. דרך נוספת בה מתקבלים מבנים מהונדסים, היא על ידי צמחיה שטיפסה על מבנה אבן או צורה הנדסית שעוצבה בדיוק לשם כך.

אלמנט מים

מזרקות או פסלים עתיקים מאבן, הם חלק אלמנטרי מהגינות האנגליות. כמובן שלא כל מזרקה ולא כל פסל מאבן עונים על הדרישות; על גוף המים להיות ייחודי ובעל מראה קלאסי. מדובר בגופים בני מאות שנים! בעבר היו מייחסים את עמידות השושלת לפי פסלי המלאכים שהיו פזורים בגינה. ‘גיל’ הפסלים היה מעיד על משך הזמן שהחזיקה המשפחה בבית זה.

פרגולה אנגלית לבנה

קלאסית נצחית. פרגולת עץ מלא גבוהה, צבועה בלבן עם גימורים עתיקים, ממוקמת בפינת השמש המרכזית בגינה; אצלנו, באקלים המדינה החמה שלנו הפרגולה מספיקה ועושה עבודה מעולה. האנגלים, לעומתנו, נוטים לבנות בגינות שלהם קונסרבטורי – מדובר בחממה קטנה, שבה אפשר לשבת וליהנות מהיופי מסביב גם אם יורד גשם בחוץ, מה שבדרך כלל קורה באנגליה בחורף.

צמחייה וצבעוניות

אנגליה זוכה לארבע עונות מלאות בשנה; כאשר, כמו אצלנו, האביב הוא התקופה האידיאלית עבור הצמחייה לפרוח ולקשט את הגינות, לאחר חורף מקפיא. לשם כך, בגינות האנגליות מקפידים להשתמש בפרחים עונתיים, שצובעים את הגן באביב. הפרח המזוהה ביותר עם אנגליה, הוא לא אחר מאשר השושנה. פזרו ברחבי הגן ורדים אנגליים, שושן צחור וליליות.
טיפ אנגלי כפרי: השאירו מקום לערוגת בושם ותבלין; בין עשבי התיבול הפופולריים בגינות האנגליות, תוכלו למצוא בעיקר מנטה ולבנדר.

שביל האבנים האדומות

אירופה כולה, אבל אנגליה בפרט מאופיינת בבניה מאבנים במראה ישן ועתיק. נראה כאילו לקחו את עיצוב החוץ של הבית האנגלי ושפכו אותו על רצפה הגן. בחלק מהגינות האנגליות ניתן לראות שבילים מפותלים המורכבים מאבני החימר האדומות והמוכרות או מאבני מדרך אפורות קטנות, שנראות כאילו הן שם מאז ומעולם. שילוב של חלוקי נחל בצדי השביל, בסביבת העצים או אלמנטי המים הדקורטיביים שבגן – מכניס את הטבע האנגלי אליכם לתוך הגינה. החלוקים בצד העצים הגבוהים נותנים תחושה של טיול בנחל חבוי באיזה יער.

לסיכומו של עניין, עכשיו אתם יודעים מהם האלמנטים ההכרחיים כדי לקבל עיצוב גינה בסגנון אנגלי מרשים. כל שנותר לכם לעשות הוא לצור אתנו קשר, או פשוט להגיע אלינו ולמצוא את הפריטים המתאימים לרעיון העיצובי שלכם, עבור הגינה 

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?