כך תבחרו נכון את סגנון עיצוב הגינה המתאים לכם

מדרכי_סנדסטון_בגווני_חום
חיפוי קרקע הגינה באבן (חיפוי אנאורגני) – בזלת, גרניט וחלוקי נחל
יולי 9, 2018
המדריך המלא- עיצוב גינה פרטית משלב התכנון | הכל על עיצוב גינה מושלמת
אוקטובר 29, 2018

בדיוק כשם שבני האדם שונים אחד מהשני ומגוונים, כך נראות גם חצרות הבתים, שכן לא תמצאו גינה אחת שנראית בדיוק אותו הדבר כמו שכנתה, גם אם הן בעלות מאפיינים זהים (עיצוב יפני, למשל). אנשים מקדישים המון מחשבה תחילה לפני עיצוב הגינה, כיוון שהיא הפנים, החזות של הבית וכיוצא מכך – גם שלהם. כיום ישנם סגנונות עיצוב גינות רבים ומגוונים מאוד, כך שכל אחד יכול ללכת לכיוון שמושך אותו על פי העדפותיו האישיות וטעמו הייחודי לו;

היוועצו באנשי המקצוע של ‘גן האבן’

כל אחד המבקש לסגנן לעצמו את גינת חלומותיו יכול למצוא את הנישה שלו, את סגנון העיצוב שהוא מתחבר אליו כדי לצור את הגינה המושלמת עבורו.

רוב האנשים אינם מתמצאים בתחום עיצוב גינות וחצרות פרטיות, לכן מומלץ בחום להיוועץ עם בעל מקצוע שיוכל להכווין ולייעץ בצורה יעילה, על מנת שתקבלו את התוצאה הקרובה ביותר לציפיותיכם! הקמת גינות היא מקצוע בפני עצמו, הדורש יידע רב בכל הקשור לתשתיות ותנאים שיש בגינה, יכולת לחזות את מראה הגינה לאחר סיום הקמתה ועיצובה וכמובן יכולת ביצועית (מיומנות של שנים לא הולכת ברגל וגם הציוד לא..)

זה כלל לא משנה מהו האלמנט בנוגע אליו תרצו לדעת יותר, כמו שציינו מעלה – הגינה עשירה באלמנטים מכל הסוגים (!) בהעדר ידע מקצועי נרחב אתם עלולים לעשות טעויות (לפעמים אקוטיות בלתי ניתנות לשחזור) שעשויות לעלות לכם המון כסף וזמן יקר.

בחירת סגנון עיצוב הגינה

אין כאן מקום להתפשרויות. הגינה שלכם בבית, לפחות לדעתנו, היא פינת החמד והשקט. היא המקום בבית להטעין עצמכם באנרגיות מחודשות ליום הבא, אולי לסיים את היום עם האדם האהוב עליכם וכוס תה ובמיוחד – היא המקום בו תארחו ותציגו לאנשים אחרים את עצמכם דרך סגנון עיצוב הגינה. על כן, מומלץ להקשיב ל’קול הפנימי’ מה שנקרא, ולבחור את עיצוב הגינה לפי טעמם האישי בלבד!

מעבר לטעם אישי, יש להתחשב בפרמטרים נוספים, כל אחד והסטנדרט שלו, למשל – אם לקוח אינו מעוניין לתחזוק באופן שוטף את הגינה, אלא אחת לשבוע לנקות אותה וזהו, יכול לשים דשא סינטטי; כך הלקוח יכול לחסוך זמן יקר, כסף וכמובן מים. דוגמה נוספת היא לקוחות המבקשים גינה נקייה ממזיקים או מיני חרקים – להם ניתן לעצב גינה בסגנון שאינו כולל עצי פרי, המושכים אליהם את כל המי ומי של עולם החי.

עיצוב גינות פרטיות – עבודה למקצוענים

אז כמו שכבר ציינו מספר פעמים, לפני הקמת הגינה יש לבנות תוכנית עיצובית הכוללת את סגנון העיצוב והאלמנטים שיופיעו בגינה. 

טיפ: הכינו מבעוד מועד רשימה של רעיונות או עקרונות אותם אתם רוצים ליישם בגינה; בפגישתכם הראשונה עם בעל המקצוע הראו לו את הרשימה שהכנתם ויחד תוכלו לתכנן את הגינה לפרטי פרטים על סמך דרישותיכם הקפדניות. זה המקום בו יוכל איש המקצוע לתת את דעתו ולהתריע במידה והוא מזהה בעייתיות כלשהי ברעיון, כל שכן להציע חלופות.

לסיכום, תכנון גינות הוא עסק לא פשוט (אפשר לאמר אפילו די מורכב) הטומן בחובו מכשולים ואתגרים לא פשוטים; אנחנו ב’גן – האבן’ מתחייבים לתת את השירות המקצועי והאמין ביותר על מנת להקים עבורכם את גינת חלומותיכם!

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?