בריכות נוי לגינה
אוגוסט 14, 2017
אבן לקט מנוסרת
אבני מדרך במודיעין
אוגוסט 14, 2017

אם אתם מעוניינים להוסיף לגינה שלכם מפל מים המשתלב בעיצובה, בקרו במרכז  “גן האבן” במודיעין. במקום תצוגה מרהיבה ומגוונת של עבודות אבן מעוצבות שכוללת מבחר מפלי מים לגינה, המוסיפים נוי ואווירה לכל סביבה. במרכז תוכלו להתרשם ממוצרי האבן הטבעית ולקבל ייעוץ ופתרונות עיצוב לשדרוג הגינה.

מפל מים לגינה הוא תוספת מקסימה לחצר ולגינה

המפל משתלב באופן נפלא בארכיטקטורת הגן ומעניק תחושת טבע והרמוניה לסביבה. היתרון בשימוש באבן כחומר גלם  למפלים הוא שעיצוב אלמנט האבן נשמר כחלק מטבע הגינה. האבן היא חומר טבעי המשתלב היטב בתכנון גינה ירוקה, היא חזקה ומסיבית ועמידה בתנאי מזג האוויר בכל עונות השנה, בשונה ממפלי מים לגינה מחומרים סינטטיים המתבלים ודוהים במשך הזמן. מפל האבן  משתלב בטבעיות עם האלמנטים  האחרים של הגינה, עם מדשאה ועצים, 

בריכת גינה, פרחי מים ואפילו דגי בריכה. במרכז “גן האבן”  מפלי מים לגינה המיוצרים מאבן טבעית ואיכותית.

 

את תחושת הרגיעה שמעניקים מפלי המים שלנו יוצר השילוב של האבן הטבעית וזרימת המים. בתורת הפנג שוואי למים מקום חשוב ביצירת אנרגיות חיוביות, ואכן פכפוך המים משרה רוגע והשפעה נעימה על הגינה. מפל המים מרענן את האוויר ויוצר פינת חמד. השילוב של האבן והמים יוצר תחושת טבע נעימה. אפשר ליצור נוף גינה מקסים באמצעות שילוב צמחייה הגדלה בטבעיות, לתכנן ‘בריכות רחצה’ לציפורים, למקם את המפל בשטח הגן בו צליל המים נשמע במיטבו ועוד מגוון רעיונות נפלאים לשילוב מפל המים בגינה, עליהם תוכלו לקבל מידע במרכז התצוגה הגדול של “גן האבןבמודיעין.

התקנת מפל מים לגינה 

התקנת מפל מים לגינה אינה מסובכת, אך צריך לדעת לבצעה. עקרונית, יש למקם את המפל בגינה ולהתאים את מערכות המפל למים, שזורמים מהאבנים העליונות ונקווים בתחתית המפל משם הם מוזרמים מחדש במערכת סגורה. זהו תהליך חסכוני שמתאפשר באמצעות התקנת משאבה. מפלי גינה מופעלים באמצעות מערכות במגוון דגמים, החל ממערכת פשוטה ועד למורכבת יותר, בהתאם לדגם המפל שבחרתם. במרכז “גן האבן” תוכלו לקבל הסברים על אופן פעולת המערכת ועל דרכים להתקנה חסכונית של מפל המים לגינה.

מפלי מים לגינה אפשר למקם כמעט בכל שטח הגן, ולחברם למוצרי אבן טבעיים נוספים של “גן האבן” כגון מזרקה או בריכת גינה ליצירת סביבת מים ואבן מקסימה. במרכז “גן האבן” רחב הידיים דגמי מוצרי אבן ומוצרים טבעיים רבים לבית ולגינה , החל מחלוקי נחל ואבני צפחה ועד כדי חרס ומזרקות מים העשויים להשתלב להפליא עם מפל המים שבחרתם. מפל מים

 

 

מפלי מים לגינה

אין דבר מרגיע יותר ממפל מים טבעי בגינה. כן, כן בגינה הפרטית שלכם. ואם חשבתם שאת מפלי המים אפשר למצוא רק במקומות יוקרתיים כמו גני אירועים, בריכות ציבוריות וילות פרטיות, דעו שאם יש לכם גינה גדולה, אתם יכולים להציב בה מפל אבן משלכם. מפל מים לגינה משדרג את הגינה בדרכים רבות, ומעניק לה יופי טבעי ופלאי.

איך כל זה התחיל?

שירי ומישל זיתון גרינברג הקימו את גן האבן, החברה לשיווק מפלי אבן ומזרקות, כאשר עמדה לנגד עיניהם מטרה אחת: לספק את המוצרים האיכותיים ביותר הן ללקוחות העסקיים והן ללקוחות הפרטיים, והכול במחירים משתלמים. כמו כן, הושם דגש רב על גיוון המוצרים, כך שאפשר למצוא חלוקי נחל, מזרקות, מסלעות, ריהוט מעץ, מפלי מים לגינה העשויים מאבן טבעית ועוד. לדוגמה, תוכלו להתרשם מבריכה מעוצבת ומיוחדת שבמרכזה מותקן כד בסגנון עתיק, ומסביבו פזורים חלוקי נחל. וזה עוד לא הכול. התאמת המוצר נעשית בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח, תוך מדידת השטח ובחינתו לפני ההתקנה.

לא רק יפה, אלא גם שימושי

מפלי מים לגינה אכן נועדו ליופי ולמען שדרוג הגינה שלכם, אבל הם הרבה מעבר לכך. לא תאמינו מה יכול מפל מים קטן לעשות בגינה שלכם. דבר ראשון, כשיש לכם מפל עם מים זורמים באופן תמידי, אתם יכולים ליהנות מאווירה קרירה ונעימה בגינה הפרטית בחודשי הקיץ החמים. בזמן שכולם נמנעים מלצאת אל הגינה שלכם ומעדיפים את המזגן, אתם יכולים לצאת אל הטבע מבלי לצאת מהבית, לשמוע את פכפוך המים ופשוט לשבת ליד המפל ולהתרענן. מעבר לכך, אם יש לכם חיות מחמד כמו כלב או חתול, גם הם ישמחו לשהות בגינה ליד מקור המים.

ואם כבר מדברים על בעלי חיים, מפלי המים מושכים אליכם לא פעם בעלי חיים. ציפורים קטנות, פרות משה רבינו, חרגולים, פרפרים ואפילו לטאות. תוכלו ליהנות מהחי בגינה הפרטית שלכם מבלי לצאת את מפתן הבית. כמו כן, מי המפל מסייעים לגדילת הצמחים שבקרבת מקום. כך שהגינה שלכם יכולה להיראות פורחת יותר מתמיד.

וזה עוד לא הכול. מפל המים מעלה את ערך הדירה שלכם. בין אם אתם מסבלטים אותה לתקופה קצרה, משכירים אותה או מספקים מקום לינה לאנשים בחופשה, הערך של הדירה עולה בזכות הגינה.

איך נדע כמה נשלם עבור מפל אבן?

כאמור, מפל מים לגינה הוא שדרוג משמעותי עבור הגינה שלכם, אך מטבע הדברים אתם רוצים להיערך לכך מראש ולדעת כמה תצטרכו לשלם. קיימים גורמים שונים המשפיעים על מחיר המפל. לדוגמה, סוג מזרקות-ומפלי-מיםהמפל שאתם רוצים להתקין, החומרים שממנו הוא עשוי (האם זה יהיה מפל אבן העשוי מאבן שיש יקרה, או אולי מאבן פשוטה יותר?) והגודל של המזרקה. כמו כן, קיימת אפשרות להוסיף צמחייה מיוחדת למפל האבן, כדי לשדרג אותו. אבל יש להביא בחשבון שהצמחייה עשויה להיות בתוספת תשלום. על כל פנים, המחיר תלוי בכם. בסופו של דבר, תחליטו אם אתם רוצים להסתפק במפל אבן פשוט יחסית, או ללכת עם זה עד הסוף ולהתקין מפל מים מפואר עם כל התוספות.

מכינים את הגינה לקראת ההתקנה

אם החלטתם סופית שהגינה שלכם מוכנה למפל מים, כדאי להתחיל להתייעץ עם מומחים. הם יגיעו אליכם כדי לבחון את השטח, להמליץ על מיקום טוב לגינה, ובסופו של דבר גם להתקין את התשתיות, נקודות חשמל ומים. דבר חשוב נוסף שכדאי לשים אליו לב הוא הצמחייה באזור. לפי חוקי הטבע, מי המפל מגדילים את קרני השמש, כך שגם הצמחים הגדלים לידו הופכים לגדולים יותר. על מנת להימנע מכך, המקצוענים מתקינים התקן מיוחד הכולל פילטר קרינת UV.

 

למה דווקא ב”גן האבן”

מרכז התצוגה של “גן האבן” כולל שטח רחב ידיים ובו מאות מוצרים לעיצוב הגינה והבית, וגן גדול ויפה בו מוצגים המוצרים בסביבתם המעוצבת. שנים של ניסיון בעיצוב גינות וחלום על סביבה איכותית ואקולוגית הביאו להקמת “גן האבן” המספק מוצרים איכותיים לגינות בתים, למועצות מקומיות, לגננים ולאדריכלים. במרכז ניתנים ייעוץ למעוניינים בבחירת דגם מפל מים לגינה, הדרכה בבחירת מיקום המפל, והפניית בעל מקצוע על פי בקשתכם להתקנת מפל המים לגינה שלכם. 

ממה מורכב מפל מים בגינה

כפי שראיתים יש סוגים מגוונים של מפלי מים לגינה, ומה עוד שהעבודה בכל גינה משתנה בהתאם לתווי ולמיקום המפל בתוך הגינה. אך באופן עקרוני ניתן להתייחס לכך שיש 2 אלמנטיים עיקריים בכל הנוגע למפלי מים לגינה:

המשאבה

המשאבה היא הכלי החשמלי ששואב את המים, באופן עקרוני נוכל לדעת שככל שבריכת המים היא גדולה יותר – כך המשאבה צריכה להיות עוצמתית יותר. גם כאן יש סוגים שונים, כשבאופן עקרוני מומלץ לבקש משאבה במעגל סגור, שלא מצריכה מילוי חדש של מים בכל שעה. יש אפשרות גם למשאבה המבוססת על אנרגיה סולארית, שמחירה אולי גבוה יותר אך לטווח ארוך חוסכת הרבה כסף. אם אתם רוצים שיהיה צמחיה בתוך הבריכה, יש לרכוש משאבה עם מסננת ייעודית לכך.

הבריכה

המרכיב השני של מפל מים לגינה הינו הבריכה. כשיש שני דרכים עיקריות כיצד ליצור את הבריכה: הדרך הראשונה היא על ידי חפירה בקרקע, וחיפוי של השטח החפור. הדרך השנייה לבנית מפל מים בגינה היא על ידי בנייה של בריכה מעל הקרקע, באפשרויות בלתי מוגבלות כמעט, של חומרים מאבן, פלסטיק, עץ, פנג שווי ועוד. בכל מקרה, יש לשים לב שהחומרים יהיו איכותיים, ויוכלו להחזיק מעמד לאורך ימים ושנים בתנאים של חשיפה למים ולשמש.

בעיקרון מרגע, שיש לכם מפל מים אתם כבר מתחילים ליהנות מהמנגינה הנעימה של מפל המים.

על מנת לשמור על מפל מים לגינה לאורך זמן, יש להקפיד על תחזוקה נכונה. זה די פשוט: את המשאבה יש לנקות פעם בשנה-שנתיים. אם יש האטה בקצב זרימת המים, יש לבדוק האם משהו חוסם את אחד הצינורות, ובמידה ויש לכם צמחיית מים יש צורך בבדיקה דחופה יותר, שהעלים לא מפריעים למערכת של המשאבה.

 

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?