“מזרקות ומפלי מים” בפנג שוואי בגן

חלוקי נחל כאלמנט עיצוב פנים וחוץ
אוגוסט 14, 2017
מדרך_ירושלמית_ורודה
ריצוף ואבני מדרך
אוגוסט 14, 2017

“מזרקות ומפלי מים” כבר מזמן משמשים כחלק מהתכנון לגן פנג שואי מוצלח. על מנת להבין כיצד להשתמש ב”מזרקות ומפלי מים” בגן עבור פנג שואי אנחנו צריכים להיות בעל הבנה של עקרונות הצ’י והיאנג על מנת שנוכל לדעת כיצד להוסיף אנרגיה משגשגת בתוך שטח הגינה שלנו.

צ’י בגן

צ’י היא האנרגית הבסיסית בתוך כל הדברים. לכל דבר יש צ’י. חלק מהצ’י נע לאט יותר, כמו צ’י של עץ, וחלק מצ’י נע הרבה יותר מהר, כמו צ’י של רוח או מים . יש באפשרותנו להשפיע על צ’י של השטח על ידי הוספה או הפחתה של מרכיבים טבעיים אשר מגלמים את האנרגיה בצ’י שאנחנו מחפשים.
ראשית, נתבונן ונחליט איך אנחנו מרגישים לגבי רוח. במצבים מסוימים אנו מנסים לתקן גן קיים אשר לא מרגיש נכון מסיבה כלשהי, ובמצבים אחרים אנו בונים מן היסוד. למרבה המזל,  אנחנו כמעט תמיד מוצאים את איזון האנרגיה מבחינת הצ’י גם את מה שהופך להיות נעים לעין. מה הופך למרגיע לעין ומרגיע למוח. עכשיו שאנחנו מבינים על מה אנחנו עובדים  נוכל להתמקד בהוספת “מזרקות ומפלי מים”, נחלים, בריכות דגי נוי, סלעים, עצים, פרחים ופריטים אחרים אל הגינה שלנו.

כעת אנו צריכים להסתכל על כל פריט יחיד במובן ספציפי יותר בכדי לדעת אם זה הטבע הנשי (יין) או גברי (יאנג) ואנרגית הצ’י כפי שאנו יכולים לסדר אותם  יחד בגדרת הגינה שלנו.

יין ויאנג מאזנים

שני כוחות היסוד המנוגדים בטבע ידועים כמו יין ויאנג. למרות הניגוד, הם עדיין משלימים אחד את השני במידה של היין והיאנג. אנחנו מדברים על אנרגיה כאן גם במישור הפיזי. כי הטבע שואף לאיזון ואנו מוצאים כי האיזון את הגנים הכי טובים והכי שופעים. עכשיו אנחנו יכולים להמשיך הלאה ולראות איך “מזרקות ומפלי מים” ישפיעו על האופי של הגינה.

הוספת “מזרקות ומפלי מים” לגינה

מים הם מרכיב היין. כמובן, מים יכולים להיות מאוד יאנג כאשר הוא גם אחד הכוחות ההרסניים ביותר בטבע בנסיבות מסוימות אבל זה הטבע הסיסי הוא יותר יין או פסיבי. זרימה של  מים טבעיים סביב מכשולים כך  מים מהלכים זורמים מסביב מתגברים על מכשולים בקלות. מים הם מטפל ויש לו זמן. מים מחזיקים מעמד ויתמידו בגלל שזה טבעם העדין והם מגלמים את איכות הרחמים שהיא אחת התכונות הגבוהות ביותר והאציליות ביותר שיש לנו כבני אדם. ולכן ל”מזרקות ומפלי מים” יש מקום בכל גינה.

“מזרקות ומפלי מים” כאשר יונחו בגינה יעודדו ויוסיפו אנרגיית יין לאזור. “מזרקות מים ומפלים” ימוקמו בשטחים פתוחים לרוחב ויפיצו אנרגיה במקומות שבם יש הרבה מקום לפעול . בריכות נוי ודגים ממוקמות בגן כדי להקל בהתבוננות ובמדיטציה הפנימיות שלנו , ליין פעילה מאוד.

 דגי נוי ובפרט דגי קוי מייצגים עושר , ידידות וקהילה. גשרים או מעברי אבן יכולים להתבצע דרך המים בכדי להזכיר לנו כי במסע דרכנו עוברים החיים שאנו לזכור, ומי אנחנו באמת , ולדבוק בחלק הפנימי שלנו כאשר הוא מתמודד עם אתגרי היאנג וניסיון החיים הרב.

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?