יתרונות של מסלעות בעיצוב גנים מרהיב

חלוקי נחל
עיצוב גיאומטרי של חלוקי נחל לגינה
נובמבר 9, 2017
חלוקי נחל
נוף טבעי בגינה עם חלוקי נחל
דצמבר 11, 2017
אבן_פירוק_בהירה

מסלעות לגינה הן סלעים או אבנים גדולות המשנים את סביבת נוף הגן אך מובנים בשטח באופן שמעניק תחושה של אותנטיות. אפשר לבנות אותן מסלעים ומאבנים קטנות יחסית, בגנים גדולים בשטחם אפשר לבנות מסלעות רחבות היקף היוצרות מראה מרהיב ואפילו משנות כליל את פני השטח המקורי של הגן.

באופן בסיסי, סלעים לגינה אפשר להניח כמעט בכל מקום על פני השטח, אבל כשמקימים מסלעה חשוב לתכנון מראש את המיקום ולהביא בחשבון כמה נתונים: מסלעת גינה אפשר לבנות בצורה מדורגת או אקלקטית, מסוגים שונים של סלעים לגינה. ניקוז טוב של מי גשמים או השקייה חשוב לשמירה על איכות האדמה וסביבת הגינה. קיימים סוגים שונים של אבנים למסלעות, השונים זה מזה גם בדרגת ספיגת המים.

כדי למנוע חלחול לא רצוי אפשר להניח מתחת לאבני המסלעה יריעה לסינון המים. כמו כן מומלץ למקם אבנים למסלעה באופן שמאפשר למים להתנקז ולא להיקוות באופן לא רצוי. וכמובן, חשוב להניח אותן באופן שמאפשר להן לשמור על יציבות (גם ללא הידוק בבטון). הנחה נכונה של אבני המסלעה מאפשרת לשלב אותן בטבעיות ולעצב את השטח במגוון אפשרויות.

מסלעות לגינה שיוצרות אווירה

זמן קצר לאחר הנחת אבני גינה הן משתלבות בסביבה הטבעית, כאלו מתמיד הייתה הגינה מסולעת. חופן אדמה יכול להספיק לקליטת צמחים ולהתפתחותם בין ועל הסלעים. על מסלעת גינה בסביבה לחה עשויים לצמוח טחב או אזוב המעניקים לגן אווירה עתיקה משהו. שתילה של עצים כגון אורן או ברוש בקרבת מסלעת גן או גינה גדולה תיצור חורשה קטנה, ממש בקרבת הבית. למסלעת גן וגינה אפשר לבחור במגוון רב של עצים, שיחים ופרחים עונתיים, כמו כן אפשר לשלב כדי שתילה מאבן או מחרס.

שילוב מים ואבני מסלעות

אבנים לגינה הם אלמנט טבעי ואידיאלי ליצירת מפל מים או בריכה טבעית קטנה. גם בבניית אלמנטים אלה חשוב למנוע חילחול מיותר של מים, כמו כן, למשל בתכנון מסלעת גינה עם מפל ובריכה, אפשר להתקין מערכת סירקולציה שמאפשרת זרימה מתמדת של המפל תוך חיסכון בעלויות המים. את השילוב המרהיב של אבנים לגינה ואלמנט המים אפשר להעצים באמצעות שתילת צמחי מים בבריכה ועל גדותיה.

מסלעות שמשנות את שטח הגינה

אפשר למקם מסלעות לגינה מעוצבת בקרבת גדר המדשאה להגבהה דקורטיבית של פני השטח, לבנות גבעת סלעים משכבות אבנים ולמלא אותן בפרחים עונתיים, או לחצות שטח גן גדול עם מסלעה אקלקטית מאבנים גדולות. בגינה קטנה אפשר להקים מסלעת גינה סולידית ולעטר אותה בשיחים ובצמחים מתפשטים.

יתרונות של מסלעות בתכנון הגינה

• סלעים לגינה הם חומר גלם שאינו יקר יחסית. לכל אבן מראה ייחודי משלה אף על פי שאפשר לחתוך אותן באופן שווה. באבני מסלעה אפשר לגדל צמחייה מגוונת גם ללא השקעה מרובה בעיבוד הקרקע, מלבד ניקוי תקופתי לצרכי ניקוז.
• מסלעות גינה משתלבות במגוון עצום של סגנונות עיצוב נוף. הן מאפשרות לרענן נוף שטוח ואחיד באמצעות יצירת מדרגות אבנים שנטמעות בנוף. כמו כן, המבנה המדורג שלהן יכול להשתלב עם אלמנטים נוספים של עיצוב גינה, למשל, צמחים שנשתלים בהתאם לגווני הפריחה שלהם.
• לא בכל גינה אפשר לבצע שינויים כגון הגבהת או הנמכת גובה פני הקרקע במטרה ליצור את הנוף מחדש. למסלעות יתרון בכך שהן מאפשרות לשנות את גובה פני הקרקע וכמעט ללא שינויים בקרקע ובמבנה השטח.

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?