המדריך המלא- עיצוב גינה פרטית משלב התכנון | הכל על עיצוב גינה מושלמת
אוקטובר 29, 2018
קוביות בזלת
אבני בזלת
יוני 5, 2019
מיקס מט

אם יש לכם גינה פרטית שכוללת שבילים, עצים, צמחיה מזרקה, בריכה וכו’, כדאי לכם מאד לשדרג אותה עם חלוקי נחל; אבנים צבעוניות שיוסיפו הרבה חן ושיק לגינה שלכם ויהפכו אותה מיפה למושלמת! אז אם אתם רוצים גינה מעוצבת, ייחודית ויוצאת דופן שממש לא תמצאו בגינתו של השכן, כדאי לכם מאד להכניס אבנים מיוחדות אלו כי בינינו? פסטורליות זה לגמרי שם המשחק!

מהם חלוקי הנחל?

חלוקי הנחל הם אבנים לנוי וחן הגינה, הם מגיעים במגוון צורות, גדלים, צבעים וסוגים וניתן להתאימם בהתאם לדרישות הלקוח וצרכי הגינה. כמו כן, הם זמינים בחנויות טבע שונות כך שאם אתם מעוניינים ליצור לוק מיוחד משלכם, תוכלו לעשות זאת בקלות רבה וללא צורך באיש מקצוע שיעזור לכם.

תפקיד של חלוקי הנחל בגינה

חלוקי הנחל מוסיפים נוי וחן לגינה מבחינה חיצונית וכן מיוחסות להם סגולות בריאות, פרנסה, חיזוק קשרים אינטימיים ורומנטיים וכן הענקת תחושת ביטחון ויציבות. חלוקי הנחל מגיעים במגוון סוגים, צבעים, צורות והן מתאימים לגינות ציבוריות ופרטיות כאחד. את חלוקי הנחל ניתן לשלב במזרקה בגינה, בשבילים, בגדר ועוד. כמו כן, ניתן למצוא את חלוקי הנחל אף בבתים, במשרדים, מרפאות ועוד.

סוגי חלוקי נחל

חלוקי הנחל מגיעים במבחר גוונים, צבעים וצורות שונות. את חלוקי הנחל ניתן להתאים בהתאם לצרכי ודרישות הלקוח. בין חלוקי הנחל השונים ניתן למצוא חלוקי נחל: שטוחים, דסקיות, פונצ’יטה, גרניט, בורדו, שלג, דובדבנים, ואף חלוקי זכוכית. חלוקי הנחל מזכוכית מקנים לגינה מראה יוקרתי יותר מאשר חלוקי הנחל הרגילים והם מיועדים לקישוט ומניעת מצבים של סחף. מעבר לכך, הם שומרים על מערכת ההשקייה בגינה ומונעים חלחול של אבנים וחול לניקוזים כתוצאה מגשמים וסחף של מים.

 השימוש של חלוקי הנחל

השימוש בחלוקי הוא נרחב, חלוקי נחל לא רק נמצאים במזרקות או בריכות הגינה. את חלוקי הנחל ניתן למצוא בשבילים, בתיחום ערוגות, סביב עצים ועוד. חלוקי הנחל עוזרים להדגיש נקודות מסוימות בגינה וכן לתחום שטחים שונים או לכסות שטחים.  את חלוקי הנחל ניתן לפזר על גבי יריעת פלריג אשר פרוסה על השטח על מנת ליצור משטח ישר. היריעות שומרות על לחות קבועה ולא מאפשרות אידוי של המים, כך שאנו משתמשים בפחות מים להשקייה ובפחות ריסוס ובכך לתחזק את הגינה בתדירות נמוכה יותר (וגם עלות נמוכה יותר). 

יתרונות חלוקי הנחל

חלוקי הנחל עוזרים למנוע מצבים של סחף, הם שומרים על מערכת ההשקייה של הגינה, מונעים מצבים של חלחול גשמים וכן תורמים רבות לעיצוב וקישוט הגינה. אז אם אתם רוצים לקשט את הגינה שלכם, על הדרך לשמור על מערכת ההשקייה שלכם וכן למנוע חלחול של מי גשמים לאדמה חלוקי נחל הם פיתרון אידאלי עבורכם.

למי מתאימים חלוקי נחל?

חלוקי נחל מתאימים לבעלי גינות פרטיות וציבוריות. הם מוסיפים חן ונוי לגינה וניתן לעצב איתם את הגינה באופן מיוחד וייחודי. כמו כן, ניתן לשלב אותם במספר צבעים וצורות ואף לשים אותם בקרקעית המזרקה ליופי או בבריכה, בשבילי הגינה ועוד. באמצעות חלוקי הנחל ניתן ליצור עיצוב ייחודי ומקורי שלא תמצאו בגינות אחרות.

חשיבות חלוקי נחל

הודות לחלוקי נחל ניתן לשדרג באופן מהותי את הגינה שלנו וליצור עיצוב ייחודי ומיוחד שמאפיין אותנו ואת גינתו. חלוקי הנחל תורמים רבות לגינה בין אם זה בתיחום שטחים בגינה, מניעת חלחול מי גשמים,  שמירה על מערכת ההשקייה ועוד… עם חלוקי נחל ניתן לבצע מגוון פעולות ולגרום לגינה שלכם להיות יפות ומיוחדות.

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?