המדריך המלא לעיצוב גינה פרטית משלב התכנון | הכל על עיצוב הגינה המושלמת
אוקטובר 29, 2018

אם יש לכם גינה פרטית שכוללת שבילים, עצים, צמחיה מזרקה, בריכה. אחד הדברים שישדרגו לכם את הגינה זה חלוקי נחל. עם חלוקי נחל שהם למעשה אבנים צבעוניות שמוסיפות הרבה חן ונוי לגינה שלכם תוכלו לגרום למזרקה שלכם וכן לשבילים בגינה שלכם להיראות אחרת ממה שהם ועם יותר שיק. אז אם אתם רוצים גינה מעוצבת וייחודית ומיוחדת שאין אצל אחרים, כדאי לכם מאוד להתחיל להשתמש בחלוקי נחל בצורות וצבעים שונים.

מהם חלוקי הנחל?

חלוקי הנחל הם אבנים לנוי וחן הגינה, הם מגיעים במגוון צורות, גדלים, צבעים וסוגים וניתן להתאימם בהתאם לדרישות הלקוח וצרכי הגינה. כמו כן, הם זמינים בחנויות טבע שונות כך שאם אתם מעוניינים ליצור לוק מיוחד משלכם, תוכלו לעשות זאת בקלות רבה וללא צורך באיש מקצוע שיעזור לכם.

תפקיד של חלוקי הנחל בגינה

חלוקי הנחל מוסיפים נוי וחן לגינה מבחינה חיצונית וכן מיוחסות להם סגולות בריאות, פרנסה, חיזוק קשרים אינטימיים ורומנטיים וכן הענקת תחושת ביטחון ויציבות. חלוקי הנחל מגיעים במגוון סוגים, צבעים, צורות והן מתאימות לגינות ציבוריות ופרטיות כאחד. את חלוקי הנחל ניתן לשלב במזרקה בגינה, בשבילים, בגדר ועוד. כמו כן, ניתן למצוא את חלוקי הנחל אף בבתים, במשרדים, מרפאות ועוד.

סוגי חלוקי נחל

חלוקי הנחל מגיעים במגוון סוגים, צבעים וצורות שונות. את חלוקי הנכל ניתן להתאים בהתאם לצרכי ודרישות הלקוח. בין חלוקי הנחל השונים ניתן למצוא את חלוקי נחל שטוחים, דסקיות, פונצ’יטה, גרניט, בורדו, שלג, דובדבנים, ואף חלוקי זכוכית. חלוקי הנחל מזכוכית מקנות לגינה מראה יוקרתי יותר מאשר חלוקי הנחל הרגילים והן מיועדים לקישוט ולמנוע מצבים של סחף. מעבר לכך, הם שומרים על מערכת ההשקיה בגינה ומונעות חלחול של מי הגשמים.

 השימוש של חלוקי הנחל

השימוש בחלוקי הוא נרחב, חלוקי נחל לא רק נמצאים במזרקות או בריכות הגינה. את חלוקי הנחל ניתן למצוא בשבילים, בתיחום ערוגות, סביב עצים ועוד. חלוקי הנחל עוזרים להדגיש נקודות מסוימות בגינה וכן לתחום שטחים שונים או לכסות שטחים.  את חלוקי הנחל ניתן לפזר על גבי יריעת פלריג אשר פרוסה על השטח על מנת ליצור משטח ישר. היריעות שומרות על לחות קבועה ולא מאפשרות אידוי של המים, כך שאנו משתמשים בהשקיה מעטה, וכך נאלצים לרסס פחות ולתחזק את הגינה בתדירות נמוכה יותר. 

יתרונות חלוקי הנחל

חלוקי הנחל עוזרים למנוע מצבים של סחף, הם שומרים על מערכת ההשקיה של הגינה, מונעים מצבים של חלחול גשמים וכן עוזרים לקשט את הגינה. כך שאם אתם רוצים לקשט את הגינה שלכם ועל הדרך לשמור על מערכת ההשקיה שלכם וכן למנוע חלחול של מי גשמים עם חלוקי הנחל תוכלו לעשות זאת.

למי מתאימים חלוקי נחל?

חלוקי נחל מתאימים לבעלי גינות פרטיות וציבוריות. הם מוסיפים חן ונוי לגינה וניתן לעצב איתם את הגינה באופן מיוחד וייחודי. כמו כן, ניתן לשלב אותם במספר צבעים וצורות ואף לשים אותם בקרקעית המזרקה ליופי או בבריכה, בשבילי הגינה ועוד. באמצעות חלוקי הנחל ניתן ליצור עיצוב ייחודי ומקורי שלא תמצאו בגינות אחרות.

חשיבות חלוקי נחל

הודות לחלוקי נחל ניתן לשדרג באופן מהותי את הגינה שלנו וליצור עיצוב ייחודי ומיוחד שמאפיין אותנו ואת גינתו. חלוקי הנחל תורמים רבות לגינה בין אם זה בתיחום שטחים בגינה, נגד מניעת חלחול מי גשמים, בין אם זה שמירה על מערכת ההשקיה ועוד. כך שאם חלוקי נחל ניתן לבצע מגוון פעולות ולגרום לגינה שלכם להיות שיקית ומיוחדת.

התקשרו עכשיו :)