צפחה_פראית_שחורה
עשה זאת בעצמך: המדריך להנחת אבני דרך
אוגוסט 14, 2017
חלוקי נחל
20 רעיונות עשה זאת בעצמך לגינת דקור עם חלוקי נחל ואבנים
אוקטובר 10, 2017
גינת פטיו

חלק חשוב  בתפקידן של גינות הפאטיו הוא  לרכך את המעבר בין החוץ לפנים על ידי הוספת צמחיה ואלמנטים מן הטבע.  זה יכול להיות משהו פשוט כדוגמת  אדניות עם צמחים , או משהו מורכב יותר כדוגמת  גפנים מרושתות, עצים בעציצים שיחים, וסלים תלויים   מלאים בפרחי עונה.יש לפנינו כמה אתגרים גננים בתכנון הפטיו ובהחלט רצוי להתחשב בהם בעת התכנון וההקמה בכדי להגיע לתוצאה פונקציונלית ויפה.

גם שאתם משתוקקים לגינה , אך אתם גרים בדירה עם מרפסת קטנה עדיין קיימות בפניכם אפשרויות רבות, כי גם המרפסת הקטנה ביותר יכולה להיות אי של שלווה בעזרת תוספת שיבחרו בקפידה וצמחים שממוקמים היטב בצורה הנכונה והמתאימה לאותו המקום. צמחים קטנים ובינוניים בהחלט יוכלו לשגשג במרפסת קטנה לדוגמא ירקות, פירות, ועשבי תיבול בהחלט יתנו את התוצאה הראויה גם שישתלו בכדים ,קערות , או כל מיכל שתילה שמתאים. וכמובן שאלמנט מים מפכפכים יוסיף עוד רוגע ושלווה לגינתכם.


צמחים בהחלט יכולים לספק הקלה נחוצה מההמון והרעש של חיי העיר. צרו קירות ירוקים מסביב לפטיו על ידי שתילת צמחיה מטפסת כגון  גפן או מנדוולה בכדי לעמעם את הרעש וליצור מחסום ויזואלי ויסייעו ביצירת פינות מוצלות בגינתם. הצמחים המטפסים הינם אידיאלים לתפקיד זה.


מיכלי שתילת הצמחים יכולים להיות מסודרים באינספור דרכים בכדי ליצור את האווירה הרצויה. מיכלי שתילה קיימים  במגוון רחב של סגנונות, צבעים וצורות, והם יהיו חלק חשוב ובלתי נפרד  של העיצוב. יתרה על כן, אתם  יכולים למקם את צמחי נוי שחלקם יהיה כלפי פנים הגינה וחלקם כלפי חוץ .


אתם יכולים לארגן את מכלי השתילה לאזורי הישיבה  בכדי ליצור אווירה אינטימית לארוחת בוקר או ערב  .רצוי לשתול  צמחים גבוהים כדי לספק צל בימי החום של הקיץ ובחורף להעביר את הצמחים  למקום מוגן אם מזג האוויר הופך לקשה עבורם.
לפני שאתם נכנסים לתוך גינון הפטיו רצוי שתתחילו בהגדרת  הצרכים שלכם , מה בעצם אתם רוצים להשיג, לאחר מכן בחרו אלמנטים  וצמחים בצורה הטובה ביותר בכדי לענות על הצרכים שלכם.

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?