חלוקי רוז
שילוב גרנוליט בעיצוב הגינה
אוגוסט 14, 2017
מפלי מים לגינה
אוגוסט 14, 2017
בריכת נוי היא פינת חמד מלאכותית המשרה אווירה נעימה ופסטורלית בגינה. כבר בימי קדם מוקמו בריכות נוי מלאכותיות בגנים ובחצרות של ארמונות ואחוזות. כיום אפשר להתקין בריכות נוי מעוצבות בגינות, בגנים ואפילו באזורים תעשייתיים. מעוניינים בבריכת נוי לגינה שלכם? מוזמנים לבקר במרכז “גן האבן” במודיעין בו תצוגת מוצרי אבן טבעיים וייחודיים המיועדים לעיצוב בריכות נוי לגינות.

מה חשוב לדעת על התקנת בריכת נוי

בריכות נוי יוצרת סביבה אקולוגית ירוקה ומקסימה בגינה. אם כי, עקרונית, אפשר לבנות את הבריכה בשיטת ‘עשה זאת בעצמך’ נדרש ידע בסיס בהתקנה, בשתילת צמחי המים ובגידול דגי הנוי לבריכה.
● התקנת בריכת נוי – בריכות נוי לגינה מתקינים בשני אופנים. אפשר להתקין את בריכת הנוי באמצעות חפירה בקרקע והוספת יריעות מיוחדות למניעת חלחול, או להוסיף בריכה לגינה על ידי הצבת מיכל שמאפשר הוספת מתקן לסינון המים (המתקנים לסינון מים משמשים בין השאר, לניקוי המים מאצות מיקרוסקופיות). ההתקנה כוללת בין השאר כיסוי ודיפון תחתית וקירות הבריכה עם חומרי הגלם המתאימים לכך. כאשר מכינים בריכת נוי בגינה על ידי חפירה בקרקע, חשוב להתקינה בהתאם להוראות או לפי הדרכה מקצועית.
●  מיקום וגודל בריכת נוי בגינה – בריכות נוי חשוב למקם באזורים מוצלים חלקית, בהם שוררת קרינת שמש מתונה של מספר שעות ביום. הסיבה היא התחממות מי הבריכה מקרני השמש הגורמת לעכירות המים ופוגעת בצמחייה. כמובן כך הדבר גם בהתקנת בריכות נוי דגים. עומק הבריכה המומלץ, כדי לאפשר לצמחייה ולדגים להתפתח, הוא  מטר אחד לפחות.
●  תחזוקת בריכת נוי – תחזוקת הבריכה אינה מסובכת, אך יש לדאוג לתחזקה באופן קבוע באמצעות פעולות כגון ניקוי המים, ותחזוקת מערכות הסינון. למרבית בריכות הנוי מערכות סינון ומערכות חמצן הפועלות ברציפות ומופעלות באמצעות חשמל או מערכת סולארית. במקרים מסוימים מתאפשר לתכנן בריכת נוי עם מערכת אקולוגית המייצרת את סביבתה הטבעית.
במרכז “גן האבן” תוכלו לקבל ייעוץ והדרכה להתקנת ולתחזוקת בריכת נוי בגינתכם.
 
 

עיצוב בריכות נוי לגינה

כאשר בוחרים סגנון בריכה מסוים, אם בריכת נוי עם מפל, בריכת מוקפת באבנים טבעיות, בריכות נוי לדגים או בריכה אקולוגית, יש להביא בחשבון את הצורך בתחזוקת הצמחייה או הדגים אך אפשר לעצב את הבריכה וסביבתה באופן שמשתלב להפליא עם הצורך בשמירת האיזון הטבעי:
●  בתכנון בריכות נוי לגינה יש להביא בחשבון את גודל הגינה, את גודל הבריכה ואת סוג המתקנים הדרושים לתחזוקתה.
●  שתילת הצמחים המתאימים בבריכה ובסביבתה מאפשרת את התפתחות הצמחייה, הדגים והסביבה האקולוגית הטבעית.
●  שילוב של אבנים טבעיות ושתילת הצמחייה המתאימה בבריכת הנוי ובסביבותיה מעניק לבריכה המלאכותית מראה של מקווה מים טבעי.

ב”גן האבן” מרכז תצוגה גדול הכולל מוצרי אבן טבעיים ומרהיבים שאותם תוכלו לשלב בעיצוב בריכת הנוי שלכם. אם אתם מעוניינים בהדרכה בנושאי התקנת או עיצוב בריכת נוי ביכולתכם להתייעץ עם צוות המרכז.

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?