אלמנטים דקורטיביים מאבן לעיצוב חוץ

חלוקי נחל
20 רעיונות עשה זאת בעצמך לגינת דקור עם חלוקי נחל ואבנים
אוקטובר 10, 2017
אבני_מדרך,ריצוף_וחיפוי
אבני מדרך שקועות או בולטות
נובמבר 9, 2017
אלמנטים מאבן

גינה מעוצבת אינה מושלמת ללא אלמנטים דקורטיביים מאבן. קיימים סוגים שונים של עיצובי אבן לגינה, הם משתלבים בכל גודל גן או גינה, משקפים את טבעיות הצמחייה והנוף ומשלימים את העיצוב הסביבתי. מקורם של חלק מהאלמנטים מאבן הוא עתיק יומין וחלק מאלמנטים אלה שימשו בעבר לאחסון פרקטי של מוצרים ביתיים. כיום הם משתלבים להפליא בסגנונות עיצוב גינות מגוונים, כאשר הפונקציונליות של מוצרי האבן והשילוב היפה שלהם עם הצמחייה מאפשר להשתמש בהם הן כמיכלים לצמחייה והן כמוצרי אבן דקורטיביים בזכות עצמם.

שילוב אלמנטים מאבן בחצר

מוצרי אבן לגינה כוללים אלמנטים לריצוף, לחיפוי ולבניית שטח הגינה. הם פופולריים מכיוון שהם משתלבים באופן טבעי בשטח ועמידים בכל תנאי מזג האוויר. במוצרים אלה הדגש הוא על הפונקציונליות. לעומת זה, באלמנטים דקורטיביים מאבן, המטרה היא בעיקר לעצב את הגינה. כאמור, חלק מאלמנטים אלה אינם במקור חפצי נוי אלא כלי בית וחצר שימושיים, אבל זה זמן רב הם משמשים לעיצוב החצר והגן. אפשר לשלב אותם בעיצוב חוץ כיד הדמיון הטובה, להתאים מבחינת הפונקציונליות, הגודל או הגוון שלהם, לשלב אותם בסגנונות עיצוב שונים או לצאת מהקופסה ולמצוא להם פונקציונליות חדשה. מכיוון שאבן היא חומר גלם חזק ויציב לאורך שנים בדרך כלל לא נדרש לאלמנטים מאבן טיפול מיוחד. הם נטמעים בעיצוב הגינה ומהווים רקע יפהפה. מרבית האלמנטים ניידים ונוחים להעברה, אפשר להציב אותם בשטחי גינה שונים, להשתמש בהם לשתילת צמחייה, לשלב אותם באלמנטים כגון מתקני תאורה או מים ועוד.

לעצב את הגינה עם אלמנטים מאבן

תכונה ייחודית של אלמנטים דקורטיביים מאבן הוא האופן שבו ניתן להפוך אותם למוקד משיכה אטרקטיבי. לדוגמה, כדורי אבן ייחודיים המוצבים בשטח הגן, קערת שתילה המושכת את העין בפריחה מגוונת, כד מאבן המכיל עץ ופרחים. לכל עיצוב כזה שמור מקום משלו בגינה, ולכן ברוב המקרים מציבים אלמנטים דקורטיביים אלה במיקום ייחודי ובאופן שהסביבה אינה מאפילה עליהם. שלושה אלמנטים פופולריים מאבן לעיצוב חוץ של גינות וגנים, מתוך סך העיצובים הדקורטיביים:

  • כדים מאבן לגינה

כדי אבן משמשים בגינות למטרה כפולה. ראשית, העיצוב שלהם, בסגנון עתיק, מרושל או מודרני, מוסיף לדקורציה של הגינה. וכמובן, השימוש בכדים לשתילת צמחייה, החל בפרחים נמוכים ועד לשיחים ולעצים. מלבד המראה הייחודי של צמחייה השתולה בכדים, יש להם יתרון נוסף והוא החיסכון במים, שמתאפשר מכיוון שאפשר לווסת את אופן פיזור מי ההשקייה, הן בכדים קטנים המכילים פרחים, שניתן להשקות ידנית, והן בכדים גדולים המכילים עצים, שאפשר להשקות בעזרת מערכת בקרה אוטומטית. הם אלמנט פופולרי מאוד בגינות, החל בבעלי המראה המבריק והחדשני, וכלה בכדים סדוקים ושבורים, שמקנים לגינה מראה נוסטלגי ומעוצב.

  • קערות שתילה מאבן

קערות מאבן המשמשות לשתילה כוללות מגוון צורות וגדלים, שהמשותף לכולם הוא השילוב של צמחייה ירוקה או פורחת עם אלמנט אבן במבנה דמוי מיכל או כקערה שטוחה המכילה פרחים צבעוניים. לקערות אבן יתרון והוא האפשרות לשלב אותן במקומות שונים בגינה, אפשר להציב אותן על הקרקע ועל מדפים, בשטחים מוגבהים ובפינות מרוחקות. מכיוון שהן ניידות אפשר למקם אותן באופן דקורטיבי בשטחי הגן שאינם כוללים צמחייה. בקערות אפשר לשתול צמחים חד-שנתיים, מטפסים ירוקי-עד, קקטוסים ועוד או לשלב סוגי צמחייה שונים. כמו כן, אפשר לכסות את הקערה כולה בצמחייה משגשגת או לכסות אותה חלקית באבני חצץ או בחלוקי נחל. ישנן קערות במבנה סטנדרטי, כגון שקתות, וקערות האבן במראה ייחודי, שמאפשר שתילה באופנים שונים.

  • כדורי אבן (ספרות) לגינה

כדורי אבן הם אלמנט ייחודי ואלגנטי לגינות. הם מגולפים בגדלים שונים מסוגי אבנים שונות, כאשר הבחירה המקובלת לעיצוב החוץ היא כדורי אבן בגדלים שונים אך מאותו סוג אבן. ישנן אפשרויות שונות ומגוונות לליטוש המשטח של הספרות, החל בשמירת המראה הנקבובי והטבעי של אבן פראית ועד לכדורים מלוטשים ומבריקים. מרבית הכדורים מלוטשים מסוג אבן אחד, והמבנה הטבעי של האבן משפיע על המראה הייחודי ועל הגוון של הכדור המעובד. כדורי אבן משתלבים בכל מקום בגן באופן שבו מתאפשר להבליט את המראה המיוחד שלהם הן בתאורת יום והן בתאורת לילה. את כדורי האבן אפשר להציב בגינה כפי שהם, ללא מתקנים נוספים, אך גם לשלבם במבני מים מעוצבים כגון מזרקות מאבן. האבנים המעובדות שומרות על המראה הייחודי והעגול ועמידות בתנאי מזג אוויר בכל עונות השנה.

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?