מיקס מט
חלוקי נחל לגינה פרטית
מאי 12, 2019
מדרכי סנדסטון מכובסת
סוגים של אבני מדרך, ריצוף וחיפוי
אוקטובר 10, 2019

אבני בזלת הם אבנים הנוצרים מהתפרצות געש והתקררות הלבה. אבני בזלת משמשות  לבנייה, ריצוף ועיצוב הבית וכן במפעלים תעשייתיים בין אם זה מילוי כבישים או ציפוי בניינים. אבנים אלה חזקות מאוד ועמידות לאורך זמן. בתוך האבנים עצמם ישנם גבישי מינרלים הכוללים: קלציט, זאוליט, קוורץ ובאבנים אחדות גם זכוכית.

מהם אבני הבזלת?

אבני הבזלת הן אבנים סלעיות חזקות שנוצרו מתהליך מהיר של התפרצות געש והתקררות הלבה. אבנים אלה הם אבנים חזקות וגדולות שלא דומות לסוגי אבנים אחרות. הצבע הכהה שלהם מתאים למגוון נרחב של שימושים החל מחיפוי, בנייה וריצוף הן בחללים פרטיים והן בחללים ציבוריים. לכן השימוש בהם הולך וגובר עם השנים ויותר אנשים משתמשים בהם למגוון נרחב של שימושים.

אילו סוגי אבני בזלת קיימים?

אבני בזלת מתחלקים לסוגים שונים הכוללים:

אבני בזלת תואליטים- אבני בזלת אלה נמצאים בקרקעית האוקיינוס, ניתן למצוא אבני בזלת גדולים באזור קולומביה באמריקה ובאיים ואוקיינוסים גדולים.

אבני בזלת עמודים- אבני בזלת אלו כוללים שכבה של בזלת אשר בנויה מעמודים בסוגי צורות שונות למשל אבני בזלת מצולעים וכו’.

מה יתרונות אבני הבזלת?

לאבני הבזלת ישנם לא מעט יתרונות על פנים סוגי אבנים אחרות.יתרונות אלה כוללים:

מראה טבעי וייחודי- המראה של אבן בזלת הוא מראה טבעי לחלוטין, מראה שאופייני רק לו ולא ניתן לראות בסוגי אבנים אחרות.

עמידות לאורך זמן- מאחר שאבן הבזלת היא אבן חזקה מאוד בגלל היווצרותה והחומרים שבה, היא עמידה לאורך שנים רבות. דבר זה חשוב ביותר כאשר אנו רוצים לבצע בנייה, ריצוף או חיפוי של חלל הבית לאורך שנים רבות.

מתאימה למגוון שימושים- עם אבן בזלת תוכלו לבצע מגוון נרחב של שימושים בהתאם לצרכים האישיים שלכם, החל מבנייה, ריצוף, חיפוי חיצוני ופנימי ועוד.

תחזוק קל לשימוש- התחזוק של אבן הבזלת הוא תחזוק קל ולא מורכב, כך שכל מה שאתם צריכים לעשות על מנת לשמור עליו, זה לעבור עליו עם מטלית רטובה או יבשה.

כיצד נוצרת אבן בזלת?

אבן הבזלת נוצרת מהתפרצות הר געש ומהתקררות המהירה של הלבה. לאבני הבזלת אשר לא עברו תהליך בליה ישנו צבע שחור, צבע הבזלת נע בין שחור לשחור ירקרק. צבע פיגמנט האבן תלוי במינרלים של האבן. את אבני הבזלת ניתן למצוא בארץ במכתש רמון, רמת הגולן, הגליל והכרמל. וכן ברחבי העולם בשטחים גדולים שבהם יש בזלת כגון: הודו, קולומביה ועוד.

אילו שימושים ניתן לבצע עם אבני בזלת?

מעבר לבנייה, ריצוף וחיפוי בחלל הבית וכן מחוץ לבית. ניתן להשתמש באבני בזלת בשבילים בחצרות, גדרות לתיחום, מילוי כבישים, ציפוי בניינים, ריצוף חללי מרפסות ועוד. כך שאם יש לכם צורך בכל אחד מהפעולות הללו וכן אתם רוצים לחפות ולרצף את הבית שלכם, בין אם זה חדר הסלון או המטבח עם אבני בזלת תוכלו לעשות זאת ואף לקבל תוצאות מדהימות לאורך שנים רבות.

שיופי ועוצמה נפגשים יחדיו

אם אתם מחפשים חומר גלם דומיננטי, חזק ועמיד לאורך זמן ושיראה אסתטי, אתם חייבים אבן בזלת. עם אבן בזלת תוכלו להשיג מראה יפיפייה לבית ומחוצה לו, הודות לצבע הכהה של האבן והטקסטורה הטבעית הקשה והייחודית שלה שלא קיימת בסוגי אבנים אחרות. אבני הבזלת הן אבנים גדולות ביחס לסוגי אבנים אחרות ולכן הן יוצרות מראה ייחודי ויפיפה שכולל תחכום וחמימות כאחד. לכן הרבה אנשים אוהבים להשתמש בחיפוי קירות ביתם בחומר הבזלת על מנת שהתוצאה שלהם תהיה מושלמת מבחינה חיצונית ופונקציונאלית.

 

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?