חלוקי נחל
איך לטפל באבנים טבעיות לגינה
ינואר 7, 2018
גינת פטיו
ריצוף טרנדי למרפסת גינה
פברואר 6, 2018
אבני_מדרך,ריצוף_וחיפוי

ריצוף, בין אם נעשה בתוך הבניין ובין אם מחוץ לבניין, בא להשיג מטרה אחת:
יצירת משטחים ישרים ועמידים עליהם ניתן ללכת בבטחה, להעמיד ריהוט ולבצע בנוחיות כל פעולה בבית או בחוץ;

בנוסף להיות המשטח ישר ויציב, עליו להיות מעוצב ואסתטי בהתאם.
הריצוף מכסה את המשטחים הגסים שנוצרים בזמן הבנייה במעטה אסתטי ונעים לעין. קיים מבחר עצום של אריחי ריצוף מכל הסוגים שעיקר מטרתו הוא אסתטיקה.

שיטת הנחת המרצפות

ריצוף פנים באמצעות אריחים קשיחים ייעשה כמעט תמיד על שכבת חול באמצעות טיט, ולפעמים בהדבקה על אריחים קיימים; ריצוף חוץ יכול להיעשות גם בהנחה (או הדבקה) ישירה על משטחי בטון, או בהנחה על קרקע דחוסה ומוחלקת.

חומרים

ריצוף חוץ ייעשה תמיד באמצעות חומרים שעמידים יותר לשחיקה מאשר חומרים המשמשים לריצוף פנים, כמו למשל: קרמיקה מדרגת שחיקה גבוהה, גרניט פורצלן, שיש או אבן.

שדרוג הגינות בשילוב אלמנטים טבעיים

בתחום עיצוב הגינות ישנם שינויים וחידושים כל הזמן. פעמים רבות מעצבים או אדריכלי נוף נתקלים בגינות מטופחות עם שטחים חשופים שלא נשתלו בהם דשא או פרחים. פתרון נפלא הוא שדרוג השטחים הריקים באמצעות עיצובם עם אבנים טבעיות בגדלים שונים החל מחלוקי נחל קטנטנים עד לסלעי בזלת גדולים ודקורטיביים.

האבנים הטבעיות משתלבות נהדר בעין, מכסות שטחי גינה מוזנחים ומתים, משפרות את תחזוקת שטח הגינה ומאפשרות ניצול מרבי שלו.
כאשר מחפשים אבן מתאימה לריצוף ועיצוב אלגנטי, נראה כי אבן הבזלת עונה על הדרישות בצורה מושלמת.

ריצוף גינה באבן טבעית מקנה לגינה תחושת טבע בזכות הצבעים המרהיבים והמרקם המפוספס. הצבעים בריצוף באבן טבעית מקבלים גוון עתיק ועמוק עקב התחמצנות המינרלים שמרכיבים את האבן הטבעית, לעומת אבן מתועשת שככל שהזמן חולף הגוון שלה מתחוור.

צבעי הבזלת

אבן הבזלת היא אבן טבעית בעלת גוון שחור מבריק, שנוצרה כתוצאה מהתפרצויות געשיות, כך קיבלה את צבעה. בתוך האבן טקסטורה אפורה, בהירה יותר ועדינה. לעיתים ניתן למצוא, בנוסף לאבנים בגווני שחור, אבני בזלת בצבעי ירוק או אפור;

היות והאבן כהה מאד, היא משתלבת נהדר הן בסגנונות יוקרתיים והן בסגנונות הכפריים.

טיפים ועצות לעיצוב גינות בשילוב אלמנטים טבעיים

אם בחרתם לעצב את הגינה בסגנון כפרי, האבנים הטבעיות כמעט שאינן מעובדות במטרה לשמור על המראה הפראי והטבעי שלהן, מה שעשוי לתרום ליצירת אוירה טבעית ונעימה!

הן משמשות כאלמנט דקורטיבי בעיקר בגינות גדולות, אך לא בהכרח. מעבר לדקורציה, ניתן להציב אותן באזורי גינה מרכזיים שונים; למשל, במרכז מדשאה, כך יוכלו לשמש כספסל או כשולחן קפה 😉
שימוש דקורטיבי נוסף בסלעים הוא בניית מסלעת גינה, שהיא מבנה מלאכותי מדורג הבנוי מאבנים טבעיות לרוב. בניית מסלעה מאפשרת לשדרג את נוף הגינה ולשלב בו פרחים, צמחייה משתרעת, תאורה ואפילו מפל קטן המוביל לבריכת נוי.

ריהוט באבן, פריטי עץ, מזרקות, מסלעות ועוד אלמנטים רבים לעיצוב הגינה שמקורם בטבע – מאפשרים להכניס את הטבע המרהיב לפיסת הגינה הקטנה שלכם 🙂

מחפשים אלמנטים לעיצוב הגינה בסגנון כפרי?  ב’גן האבן’ הממוקם במכבים רעות תמצאו עשרות אלמנטים טבעיים לעיצוב הגינה – החל מסלעים ועד לחלוקי נחל קטנטנים; מסלעות, מזרקות ועוד מגוון עצום של אפשרויות לעיצוב הגן.

 

בואו לגלות עולם של טבע ועיצוב!

 טלפון: 08-9285667

התקשרו עכשיו :)
פתח צ'אט ווטסאפ
צריכים עזרה?
שלום :)
כיצד נוכל לעזור?