מדרך_ירושלמית_ורודה
ריצוף ואבני מדרך
אוגוסט 14, 2017
מדרכי_בזלת_האמר
המדריך לבחירת אבנים לגינה
אוגוסט 14, 2017
גרניט_לבנה

“חלוקי נחל לגינה” הם דרך מצויינת להוסיף עניין חזותי למרקם הבית  בחוץ ובאזורי הגינה בפרט.

על ידי שילוב “חלוקי נחל”  לתוך עיצוב הנוף שלכם אתם יכולים להפוך את הגינה והשטחים החיצוניים למיצג מסוגנן ומפואר. אתם יכולים להשתמש ב”חלוקי נחל” בכדי למלא שטחים ריקים ולתת להם אופי וכמו גם להביא לתחושה טבעית של המקום.

חלוקי הנחל לגינה מגיעים במגוון רחב של צורות, גדלים וצבעים, ולכן יכולים להשלים כל סוג של עיצוב הנוף.

להלן כמה דרכים שימושיות שאתם יכולים להשתמש ב”חלוקי הנחל” לפרויקט הגינון שלכם.

תעלת ניקוז

חלוקי נחל לגינה הם דרך מצויינת לחפות תעלות ומעברי ניקוז  תוך שמירת הזרימה של המים בצורה נקיה . אתם יכולים לכסות בשכבות  של חלוקי נחל  את מעברי גלישת המים  או דרכי הניקוז  באזורים סלולים בכדי  להוסיף ניגודיות במרקם מבלי להשפיע על זרימת מים.

חיפוי קרקע

אם יש לכם פינה מוזנחת ולא אחידה,  או דשא לא מטופח ולא רצוי, חלוקי הנחל יאפשרו כיסוי של האיזור ויתנו מראה נקי ומסודר, טוב ורצוי להוסיף חלוקי נחל בעלי צבע ומרקם שיוסיפו אופי מעניין לאזורים אלה כגון “חלוקי נחל חוף” או “חלוקי נחל שלג”. את “חלוקי הנחל לגינה” ניתן לפזר גם על חלקים עם עשביה (לאחר ניקוי וניקוש) למתיחת פנים מיידית . למשטחים שאין בהם  מעבר להליכה  אפשר להשתמש בכל גודל של חלוקי נחל בהתאם לאופי השטח וגודלו. למעבר הליכה רצוי להשתמש בחלוקי נחל בגדלים של 3-5 ס”מ .

תיחום לעצים

אם יש לכם עצים בחצר או בגינה , אתם יכולים להשתמש בחלוקי הנחל כחיפוי סביב העצים , ולהפוך את הבסיס העץ ליותר מושך מבחינה ויזואלית. ניתן לחפות בחלוקי הנחל גם את השטחים מסביב ולהקיף את העץ עם אבני תיחום כדוגמת “לבני בזלת” או “סלעים דקורטיביים”, ולאחר מכן למלא את השטחים  הפנימיים עד גזע העץ עם “חלוקי הנחל” .

שביל או מעבר

ב”חלוקי הנחל לגינה” ניתן להשתמש כדי למלא ולהגדיר שביל או מעבר, והם נהדרים בשילוב של אבני מדרך . בחרו חלוקי נחל  בגוון אחיד  או צבעוני  בניגוד לצבע  השביל או הדרך על מנת להדגיש את האזור. את חלוקי הנחל ניתן לערבב גם עם אבנים אחרות לאורך השביל כדי ליצור יותר צבע ,מרקם, ותנועה.

מרחב מחיה חיצוני

אתם יכולים גם להשתמש בחלוקי הנחל בכדי ליצור מרחב מחיה על ידי חיפוי הקרקע באמצעות “חלוקי נחל בגינה” והתאמתם עם ספסלים, שולחנות ואלמנטים שונים. זוהי דרך טובה להשיג תאימות של צבע ומרקם עם החומרים הנוספים בגינה.

מצע בגן

“חלוקי נחל לגינה” יכולים לשמש כמצע בגינה, שבו הם יכולים להגן על הקרקע מסחף, אור שמש ועשבים. זאת ועוד, מצע חלוקים נשאר לנצח .

עיצוב נוף

“חלוקי נחל  לגינה” הם דרך מצוינית ליצור נוף , אתם יכולים להשתמש בגדלים שונים כדי ליצור קרקע כיסוי, גבעות וטרשים. שימוש בצבעים שונים גם יכול להוסיף עניין או להגדיר שטחים ובנוסף על מנת להדגיש צמחיה  .

גן בסגנון זן

גן בסגנון זן בדרך כלל מכיל איי אזוב, סלע בולט או שניים, וחלוקי נחל מגורפים . אתם יכולים ליצור ממד  חזותי על ידי ניצול הצבעים  הכהים כדוגמת “חלוקי נחל שחור מבריק” או “חלוקי נחל סילבר” ,  או הצבעים הבהירים כדוגמת “חלוקי נחל שלג” או “חלוקי נחל ריינבו” ובנוסף גבול תחתון של אבני מסלעה מלבניות ושטוחות כגון “אבן מסלעה בלוסטון” לתיחום סביב חלוקי הנחל .

חיפוי יצירתי

בעזרת חלוקי הנחל השונים תוכלו ליצור מראה אומנותי  על ידי יצירת דפוסים או צורות בשטח החיפוי שלכם. אתם יכול לעשות אפקט של שתי וערב, מבוך מיניאטורי, או עיגולים גדולים  באמצעות חלוקי הנחל להגדיר את השטחים  ולמלא אותם.

חלוקי נחל בעציצים

חלוקים דקורטיביים הם הגימור המושלם עבור עציצים וכדים בכלל.  אתם יכול להשתמש בחלוקי הנחל  לכיסוי הקרקע שעל פני השטח של העציצים ולהוסיף מרקם וצבע.

התקשרו עכשיו :)